Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť v štúdiu: Prečo to niekedy iskrí pri práci v nemecko-slovenských tímoch?

10.11.2020

Dnes prinášame prvý diel novej minisérie na tému Medzikultúrna spolupráca v tímoch a firmách. Naším hosťom nie je nikto iný, ako známa konzultantka medzikultúrnej komunikácie, pani Dr. Eva Gáboriková, M.A, PhD., ACC.

Poradca podnikateľa radí, tak prečo nie aj v tejto nezvyčajnej téme. Už je to dosť bežná vec, že na jednom pracovisku alebo v jednom tíme, možno aj virtuálnom, sa stretnú ľudia z viacerých kultúr. Každá biznis kultúra má iné nároky na marketing, komunikáciu, pracovnú morálku či obchodné stretnutia. Spolupracuje aj vaša firma so zahraničnými partnermi alebo vám šéfuje cudzinec? Chcete zefektívniť vašu medzi-kultúrnu spoluprácu? Počúvajte náš podcast, dnes sa dozviete špecifiká slovensko-nemeckej spolupráce.

Pozrieme sa na kultúrne stereotypy typu „nemci sú perfekcionisti“, ako môže aj naoko dobrý obchod stroskotať na neznalosti inej kultúry, s akými kultúrami sa pracovne najviac stretávame na Slovensku, čo očakávajú Nemci od svojich obchodných partnerov a kolegov. Dozviete sa aj o ďalších zaujímavostiach z dlhoročnej praxe našej hostky a veríme, že to bude pre mnohé firmy i zamestnancov prínosom.

Nabudúce budeme pokračovať špecifikami britskej a indickej biznis kultúry.

Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: