Podcast PP

Počúvajte nás

Daňová a Mzdová pohotovosť PP #016

10.8.2020

V dnešnej epizóde Daňovej a Mzdovej pohotovosti sme rozoberali horúcu tému - Účtovné odpisovanie elektromobilov. A ako je to už u Poradcu podnikateľa zvykom, riešili sme tému z účtovnej a daňovej oblasti.

Hosťom bola pani Zuzana Uríková, dlhoročná poradkyňa portálu www.danovecentrum.sk a okrem iného sa dozviete aká je novela Zákona o dani z príjmov v oblasti odpisovania a že sa zaviedla sa nová odpisová skupina, kde sa elektromobily zaraďujú, aký je spôsob výpočtu ročného odpisu pri obstaraní elektromobilu, ako je potrebné postupovať, keď ste elektromobil kúpili ešte v roku alebo ako postupovať, keď je elektromobil obstaraný za vyššiu cenu ako 48.000 eur.

Táto epizóda je súčasťou Podcastu PP, ktorú prináša Poradca podnikateľa. Moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná. Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Daňová a Mzdová pohotovosť je odborná služba, ktorú poskytujeme viac ako desať rokov našim predplatiteľom bezplatne. Sme Poradca podnikateľa - 30 rokov s vami - www.pp.sk

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: