Podcast PP

Počúvajte nás

Daňová a Mzdová pohotovosť PP #015

10.8.2020

Prinášame novú epizódu Daňovej a Mzdovej pohotovosti na tému výdavkov, resp. nákladov, ktoré sú daňovo uznané až po zaplatení.  

Hovoríme o výdavkoch (nákladoch), ktoré sú súčasťou základu dane až po zaplatení pri podávaní daňového priznania za rok 2019.  Aké sú najčastejšie z nich - kompenzačné platby, nájomné za prenájom hmotného a nehmotného majtetku, výdavky na marketingové a iné štúdie, ako je to v prípade noriem a certifikátov a iné. Koho sa tieto položky týkajú, akých subjektov a daňovníkov a spomenieme hlavné termíny pre daňovníkov.    Prinášame síce kratšiu, ale praktickú a konkrétnu epizódu na tému, ktorú daňovníci často v praxi riešia.  

Vysvetlenie podáva pani Simona Jurišová, odborná poradkyňa portálu www.danovecentrum.sk.

Táto epizóda je súčasťou Podcastu PP, ktorú prináša Poradca podnikateľa. Moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná.
Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Daňová a Mzdová pohotovosť je odborná služba, ktorú poskytujeme viac ako desať rokov našim predplatiteľom bezplatne.

Sme Poradca podnikateľa - 30 rokov s vami - www.pp.sk

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: