Podcast PP

Počúvajte nás

Daňová a Mzdová pohotovosť PP #014

17.7.2020

Aktuálna téma: Rôzne druhy príjmov FO v daňovom priznaní

Prinášame ďalšiu epizódu Daňovej a Mzdovej pohotovosti v podcaste PP. Núdzový stav skončil 13.6.2020 polnocou, avšak mimoriadna situácia, vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020, trvá naďalej. Okrem iného to znamená, že nemáme zatiaľ presný termín podania daňových priznaní pre FO ani PO. V štúdiu sme sa preto rozprávali o rôznych druhoch príjmoch fyzických osôb, ktoré sa môžu vyskytnúť v daňovom priznaní.

Vysvetľujeme pojem fyzická osoby z daňového pohľadu, rozdiely v daňových tlačivách pre FO, typ A a typ B, rôzne typy príjmov ako príjem z podnikania, zo závislej činnosti, z cenných papierov, či z prenájmu špecifiká pri zdaňovaní príležitostných príjmov – príklad zdaňovania príležitostného prenájmu automobilu možnosti odpočítania daňovej straty v daňovom priznaní za rok 2019 a ozrejmujeme, ktoré dividendy spadajú pod inštitút zrážkovej dane a za akých podmienok.

Uvedené praktické príklady a vysvetlenia dnes podáva pani Nadežda Cígerová, odborníčka portálu www.danovecentrum.sk.

Táto epizóda je súčasťou Podcastu PP, ktorú prináša Poradca podnikateľa. Moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná.
Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Sledujte nás na Facebooku alebo Instagrame a v prípade, že chcete dostávať aktuálne novinky a získať iné bonusy, registrujte sa na www.zakon.sk.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: