Podcast PP

Počúvajte nás

Daňová a Mzdová pohotovosť PP #013

1.7.2020

Aktuálna téma: Príspevok na nájomné pre zatvorené prevádzky

Finančná podpora od štátu počas neľahkého obdobia by určite potešila každého, ale pre nie je určená pre všetkých.

Aké podmienky je potrebné splniť, aby firma získala príspevok na nájomné? Na aké priestory je možné získať príspevok? Komu sa môže dotácia a ako poskytnúť? V akej výške bude možné dotáciu poskytnúť? Kto nemôže požiadať o dotáciu? Ako je potrebné podať žiadosť?

Z dôvodu pandémie koronavírusu museli mnohí podnikatelia a firmy zatvoriť svoje prevádzky.Od začiatku protipandemických opatrení mnohých zaujímalo, akým spôsobom budú musieť platiť prenájom priestorov, ktoré nemôžu využívať. Vláda v prvej dekáde júna schválila ďalšiu formu podpory, a to príspevok na nájomné pre zatvorené prevádzky. Uvedieme si aj konkrétne príklady – počúvajte dnešnú epizódu s odbornou poradkyňou Daňovej pohotovosti pani Zuzanou Uríkovou.

Táto epizóda je súčasťou Podcastu PP, ktorú prináša Poradca podnikateľa. Moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná. Ide o jednu z posledných epizód nahrávaných telefonicky.

Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Sledujte nás na sociálnych sieťach a v prípade, že chcete dostávať aktuálne novinky a získať ďalšie výhody, registrujte sa na www.zakon.sk

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: