Novinky

Strom splnených prianí

Aj tento rok sa zapojíme do akcie Strom splnených prianí, ktorej cieľom je splniť vianočné želania detí z náhradných/pestúnskych rodín, o ktoré sa stará naša nadácia/združenie Rozum a Cit. Tieto darčeky sú často jediným darčekom, ktorý dieťa dostane, pretože zväčša ide o sociálne slabšie alebo viacpočetné rodiny.  

Minulý rok sme rozmýšľali, ako ešte viac pomôcť našej nadácii, ktorá vznikla pod záštitou Poradcu podnikateľa, spol. s r. o., pred 21 rokmi. Spojili sme sa so zakladateľkou projektu Strom splnených prianí a pod ich patrónstvom sme splnili deťom v nadácii Rozum a Cit vianočné priania. Bola to akcia, ktorá mala pozitívny ohlas nielen medzi zamestnancami, ale aj ľuďmi, ktorí pravidelne navštevujú PP Centrum. V priebehu niekoľkých hodín boli všetky vianočné priania zo stromčeka zvesené (dokonca chýbali :-) ).

Bola to obrovská radosť splniť detičkám ich priania. Dokonca sa k hlavným prianiam pribalil ešte nejaký ten darček navyše. Len tak pre radosť.

Preto je úplne prirodzené, že ideme do toho znova. Tento rok začíname 25. novembra. Ráno inštalujeme živý stromček, na ktorý zavesíme 50 detských želaní na červených kartičkách. Všetky darčeky budú osobne roznesené dobrovoľníkmi nadácie Rozum a Cit.

Akcia sa nepodarí bez dobrých ľudí s veľkým srdcom – prosíme vás, pridajte sa a pomôžte, veríme, že to urobí radosť nielen im, ale aj vám, že ste urobili skutočne dobrú vec. Cieľom je ukázať, že stále sú tu ľudia, ktorí im chcú urobiť radosť a záleží im na nich.