O nás

Vydavateľský a vzdelávací dom Poradca podnikateľa sa za 30 rokov existencie stal synonymom pre spoľahlivé odborné informácie a služby z oblasti ekonomiky a práva, daní a miezd. Sme stabilným a dlhoročným partnerom štátnych inštitúcií, verejného i súkromného sektora a zároveň pre širokú verejnosť prostredníctvom projektu Zákony pre ľudí. Pôsobíme na slovenskom aj českom trhu, so sídlom v Žiline.

Kto sme

produkty pp

Zakladatelia a majitelia PP

JUDr. Maximilián Málik

JUDr. Maximilián Málik
zakladateľ

Inšpiratívny podnikateľ, ktorý hýril nápadmi. Veľkorysý človek, ktorý sa rád bavil a prekvapoval. Optimista – živel, ktorý žil pre budúcnosť. Chlap, ktorý tu musel byť, aby bol svet lepším.

Mgr. Juraj Málik

Mgr. Juraj Málik
spoluzakladateľ a súčasný majiteľ

Vizionár, športovec, mecenáš umenia, autor kníh – viac sa dozviete na www.jurajmalik.sk

Manažment PP

Naše hodnoty

11 + 1 Hodnota spoločnosti

1. Nadchneme, okúzlime a udržíme si zákazníka kvalitou produktov, služieb a komunikácie - jedinečnosťou.

2. Máme radosť z nových nápadov a riešení a nešetríme pochvalou.

3. Dávame príležitosť talentom - zapájame ich do projektov.

4. Sme tímoví, súťaživí a zároveň prajní navzájom.

5. Vzdelávame zážitkom - zákazník si viac pamätá a je okúzlený.

6. Nepreberáme otrocky zvyky, ale neustále vylepšujeme a zjednodušujeme.

7. Máme čísla v hlave, vtedy môžeme ovplyvniť výsledok.

8. Rastieme ako snehová guľa, odvážne - cez osobnosti, produkty, služby a partnerstvá.

9. Sme učiaca sa firma, len tak môžeme byť najlepší.

10. Sme značka a sme na to patrične hrdí, zároveň zostávame pokorní.

11. Neúspech nás posilní k najlepšiemu riešeniu - načo zúfať.

+1. Obohacujeme svoj život o hru, túžime a vieme víťaziť a oslavovať.

Tvoríme najlepšie riešenie - Vzdelávame - Dávame šťastie

Kariéra

Práca u nás je rozmanitá a zaujímavá. Podporujeme talenty, rastieme a hľadáme tých najlepších. Naša spoločnosť ponúka zaujímavé benefity pre zamestnancov, príjemné prostredie a kolegov. Aktuálne máme viac ako 120 zamestnancov a tešíme sa, keď sa stanete jedným z nich. Pozrite sa na to bližšie.

  Benefity, ktoré ponúkame svojim zamestnancom:

 • úvodný welcome balíček
 • pohyblivá pracovná doba
 • príjemné pracovné prostredie a kolektív kolegov
 • priebežný odborný rast a vzdelávanie
 • program Zdravá firma
 • bezplatné využívanie fitness centra
 • príležitosť zapojiť sa do rôznych zaujímavých projektov
 • možnosť zapojenia do dobrovoľníckych aktivít pre nadáciu Rozum a Cit

Rastieme a toto sú naše aktuálne voľné pracovné pozície

Personálna manažérka

Mgr. Miroslava Hubocká

Mgr. Miroslava Hubocká
personalne@pp.sk
+421 41 7053 506

Informácie o výberových konaniach

Míľniky značky Poradca podnikateľa

Cesta značky PP začala v roku 1990. Odvtedy sme prešli veľký kus cesty a v súčasnosti patríme k renomovaným firmám na Slovensku aj v Čechách.

Na začiatku bola nenápadná, jednoduchá myšlienka – nápad pomáhať podnikateľom. Myšlienka jedného zapáleného človeka, ktorá rozpohybovala energiu a vesmír. Veľmi rýchlo sa začala rozvíjať, až narástla do rozmerov úspešnej firmy – Poradca podnikateľa.

Kto bol ten vizionár?

Ten zapálený človek bol môj otec Maximilián Málik. Dnes viem, že mu v jeho najlepších rokoch bolo veľmi ublížené. Invázia Rusov v 68. roku otca zomlela. Ako prokurátor bol zrazu odstavený a vyradený zo spoločnosti. Dvadsať rokov bol odkázaný na rôzne práce podradného charakteru. No vedel, že musí prežiť. Bol to zápas o to, ako uživiť rodinu a dôstojne si užiť život. Preto, keď v 89. roku sa konečne múdri ľudia spojili a zvíťazila Nežná revolúcia, začalo sa podnikať. Otec Maxo (tak ho známi volali) zbystril a chopil sa príležitosti. Vždy bol dušou podnikateľom. (Začal už ako malý chlapec – pomáhal v kine a krčme svojich rodičov trhať lístky a čapovať pivo.)

Ako 10-ročný čapoval pivo, ako 60-ročný začal radiť podnikateľom: tak vznikol Poradca podnikateľa

Ako právnik sa vyznal v zmenách a mnoho ľudí ho začalo žiadať o radu, pretože sa nevyznali ani v zákonoch, ani v podnikaní. A otec mal tieto dve veci v sebe, len ich oprášil. Zrazu začal byť pre ľudí spontánne žiadaný a potrebný. Po 20 rokoch strádania bol znova užitočný a doba ho chcela. Vtedy sa rozhodol, že svoju činnosť nazve „poradca podnikateľa“. Bol poradca všetkých tých ponížených, ktorí sa v socializme nemohli prejavovať, a rozhodol sa, že im bude pomáhať. Bola to taká jeho malá „pomsta“ socializmu. Otec mal radosť, keď mohol druhým pomôcť, poradiť. A aby nemusel stále opakovať tie isté rady desaťkrát, stokrát svojim priateľom a známym, rozhodol sa, že vytvorí knižku, ktorú nazval Poradca podnikateľa.

Ako sa tvorila prvá publikácia PP?

Už od začiatku mala v sebe rady, citácie zákonov, komentáre, otázky a odpovede, ako aj príbehy. Dá sa povedať, že otec bol sám sebe zákazníkom. Mal rád podnikanie a podnikateľov, a preto s obrovskou vášňou vytvoril produkt pre skupinu ľudí, ako bol on sám. Vložil doň lásku k ľuďom, ktorí sa neboja meniť veci, ísť do „nového“. Väčšina z nich sa narodila v socializme a netušili, čo je to podnikanie. Pre otca to boli takí Krištofovia Kolumbovia, ktorí vyplávali do neznámych krajín, a on im písal mapy a ukazoval smer. To všetko dal do toho prvého čísla. (Aj keď my sme nevedeli, že je prvé. Zistili sme to až vtedy, keď knižka vyšla z tlačiarne a bola na nej jednotka.)

Ako otec vymenil náš dom za auto plné kníh (na dva mesiace)

Na prvé číslo sme nemali peniaze. Otec musel založiť dom a ja (Juraj Málik – syn) so svojimi priateľmi Braňom Hornungom a Petrom Janušom sme museli knižky predať – jednoduchý plán. Hrozilo totiž, že môžeme skončiť svoje podnikanie ešte skôr, než začalo. Vymyslieť dobrý produkt totiž nestačí. Najväčšie umenie je predať ho. Mali sme problém – nechceli nás zobrať do kamenných kníhkupectiev. A tak nákladné auto s 15-tisícmi kníh stálo tri dni niekde na dvore PNS-ky.

Ako pre nás študenti urobili 2. Nežnú revolúciu: revolúcia v predaji

Šesť mesiacov po revolúcii opäť pomohli študenti. Na vysokoškolských internátoch sme vyhlásili, že hľadáme kamelotov a do troch hodín sa prihlásili. Rozostavili sa po Bratislave a po knižke Poradca podnikateľa č. 1 sa po pár dňoch zaprášilo. Tak sme zarobili peniaze na druhé a ďalšie čísla. Po pár mesiacoch sme sa stali jedným z mnoho desiatok vydavateľov. Samozrejme sme sa zamýšľali nad tým, ako v tej konkurencii vydržať a prežiť. A napadla nás spásonosná myšlienka.

Ako nám pomohol zákaz predaja v maloobchodoch v roku 1990

Keď nás nechcú predávať v kamenných obchodoch, pôjdeme priamo k zákazníkovi. Hľadali sme cestu, ako to urobiť, a vytvorili sme prvý predplatiteľský systém na Slovensku. Bolo to najlepšie strategické rozhodnutie – vynechali sme stredný článok maloobchod a šli priamo k zákazníkovi. V tú chvíľu sme sa stali nezávislí. Vytvorili sme vlastné distribučné kanály, vlastný marketing, databázu zákazníkov a postupom času aj vlastnú tlačiareň. Neskôr už nestačila jedna knižka, rozšírili sme ponuku o tituly špecializované na dane, účtovníctvo, mzdy, personalistiku.

Nie sme už len publikácie a knižky, sme aj zvuk a obraz

Postupom času, okolo roku 2000, sme, samozrejme, prešli do internetovej podoby vzdelávania poradenstva. Každú sekundu sa na naše webové stránky pozerá niekoľko tisíc ľudí, pretože sme nekonečná knižnica s nekonečným množstvom stránok. Rozšírili sme produkty pre právnikov, sudcov, starostov, personalistov i manažérov.

Čo sme 20 rokov netušili? Že naším poslaním je vzdelávať a pomáhať rásť

Poradca podnikateľa má vo vienku jeden dôležitý detail. Od začiatku sme chceli, aby zákazník nečítal naše knižky od A po Zet. Ale aby v nich našiel pomoc, keď potrebuje. Aby sme ho vzdelávali. Preto ponúkame celú plejádu príkladov, komentárov, riešení a odpovedí na otázky. Zákazník môže kedykoľvek v roku, keď potrebuje radu, tak siahnuť po našej knižke, videu, seminári, poradcovi online alebo internete a objaví ju. A čo je najdôležitejšie – na informácie od nás sa zákazník môže spoľahnúť. Od začiatku sme budovali tento atribút, a preto sa spájame s tými najväčšími autoritami v našich odboroch, aby nám dodávali najkvalitnejšie riešenia, rady a vysvetlenia. Nešetrili sme kapitálom, aby sme dostali najkvalitnejšie diela medzi našich zákazníkov. Až po 20 rokoch sme si uvedomili, že tieto unikátne riešenia vlastne vzdelávajú – inšpirujú a ukazujú cestu a návody.

Poradca podnikateľa je ako čaj alebo káva – robíme deň lepším

Produkty Poradcu podnikateľa sa stali bežnou dennou potrebou. Používajú sa takmer vo všetkých firmách a inštitúciách, na súdoch, ministerstvách, v prezidentskej kancelárii. Sme u veľkej časti právnikov, u polovice starostov. Sme u riaditeľov škôl a sme atribútom spoľahlivosti a istoty na všetkých úrovniach, všade tam, kde sa ľudia potrebujú oprieť o jasné informácie z oblasti zákona alebo noriem. Máme stovky tisíc užívateľov.

Aké je teda naše poslanie? Posolstvo, ktoré v sebe nesie aj názov firmy Poradca podnikateľa, je poradiť, pomôcť a robiť ľudí šťastnými. Robíme veci na 1000 rokov dopredu – sme Poradca podnikateľa – najväčší odborný vydavateľský a vzdelávací dom na Slovensku.

Juraj Málik, majiteľ a spoluzakladateľ

cesta značky PP
1990 - 2022

2022

pracujeme na modernizácii našich webstránok s novým IT partnerom,
pripravujeme facelift brandu PP aj subbrandov a spustenie novej kampane,
nežijeme len biznisom – pomáhame a podporujeme školy, deti a rodiny, umenie
Pridajte sa aj vy do veľkej rodiny PP.

2021

spustili sme veľký zákaznícky prieskum, kde nás potešilo veľa pozitívnych reakcií,
spracovali sme novú stratégiu značky,
pokračujeme v organizovaní hybridných vzdelávacích aktivít,
odpovedáme denne na stovky odborných otázok – už viac ako 10 rokov a záujem stále rastie,
rozšírili sme náš tím o nových kolegov na Slovensku aj v Čechách

2020

začiatkom roka sme stihli krásnu oslavu úspešných 30 rokov firmy PP na trhu,
spustili sme vlastný podcastový kanál Podcast PP ...a
potom prišla pandémia, s ktorou sme sa museli popasovať, ako každá firma a podnikateľ

2019

máme prvých 250 predplatiteľov na Daneprolidi.cz
prinášame nový koncept e-commerce konferencie Upterdam
uvádzame novinku BezpčnosťvPraxi.sk - odborný portál pre firemnú bezpečnosť
na českom trhu kupujeme vzdelávaciu spoločnosť NOTIA a spájame sa so Svazom účetních ČR

2018

rozbiehame portál Daneprolidi.cz - vstupujeme na český online trh
prichádza refresh portálu Mzdovecentrum.sk – nový dizajn, funkcie, služby
zavádzame nový dizajn EPI konferencií – prestížne konferencie pre právnickú obec
prvýkrát sa zapájame do dobročinnej akcie „Strom splnených prianí“

2017

oslavujeme 20. výročie nadácie Rozum a Cit,
prichádzame s novinkou Epi Monitoring,
prechádzame na nové Danovecentrum.sk - nový dizajn, funkcie a služby,
po 20 rokoch opäť vydávame Manažérsky diár,
zavádzame program pre zamestnancov Zdravá firma

2016

publikujeme príbeh firmy Poradca podnikateľa a jej zakladateľov - kniha Začnite už,
štartujeme 36+1 Tour Juraj Málik

2015

oslavujeme 25. výročie vzniku (máme viac ako 250 tisíc predplatiteľov,
1 milión návštevníkov na webstránkach ročne
a viac ako 25 miliónov vydaných publikácií)

2013 - 2014

vydávame Eurokódex komentáre k Ústave,
k Trestnému zákonu a Trestnému poriadku...

2012

vytvárame nové vylepšené verzie komunitných centier: Danovecentrum.sk, Mzdovecentrum.sk, Vssr.sk

2011

online ponuku rozširujeme o Mzdové centrum (www.mzdovecentrum.sk) - odborný online systém pre mzdy a personalistiku

2010

predstavujeme Daňové centrum (www.danovecentrum.sk) - odborný online systém pre dane a účtovníctvo

2009

zakladáme dcérsku spoločnosť Eurokódex - vydavateľstvo právnickej literatúry
spúšťame online systém Vssr.SK - odborný systém pre verejnú správu

2008

vydávame prvé číslo manažérskeho mesačníka Zisk manažment

2006

stojíme pri vzniku mládežníckého basketbalového klubu VICTORIA Žilina

2005

sťahujeme sa - nové sídlo firmy: PP Centrum

2004

vstupujeme na internetový trh s online produktom Epi.sk

2001 - 2004

vytvárame nové produkty a časopisy

2000

prichádzame s prvou online verziou EPI - Ekonomické a právne informácie

1999

máme 200 zamestnancov a rozširujeme produktové portfólio
rozbiehame produkt Obchodný vestník

1998

v súťaži získavame výhradné právo na distribúciu Zbierky zákonov SR (1998 -2001)
prinášame ďalšiu novinku: ÚZZ - Úplné znenia zákonov
prestížne ocenenie Najlepší právnický časopis roka putuje nášmu EPP

1997

TMPP - vytvorili sme prvý plánovací manažérsky diár (na svoju dobu luxusný),
vzniká Nadácia Rozum a Cit - podporujeme deti a náhradné rodiny

1996

spúšťame Korešpondenčnú školu PP - náš prvý základ vzdelávania,
vytvárame FPP - Finančného poradcu podnikateľa
otvárame naše prvé Call centrum

1995

vychádza prvé číslo mesačníka, ktorý vydávame nepretržíte až doteraz - DÚPP (Daňový a účtovný poradca podnikateľa),
vytvárame aj odborný mesačník PMPP (Personálny a mzdový poradca podnikateľa)

1993

máme 15 000 pravidelných predplatiteľov

1992

produkt SEPI získava knižnú, neskôr CD-ROM verziu (máme 200 objednávok za deň)

1991

máme prvý počítač vo firme (najskôr len zapožičaný)

1990

vzniká prvé číslo publikácie Poradca Podnikateľa (náklad 15 000 ks, o mesiac dotlač ďalších 10 000 ks)

PP Centrum

Miesto pre prácu, umenie a stretnutia ľudí. Objavte nový priestor v Žiline.

 • sídlo firmy Poradca podnikateľa a ďalších partnerských spoločnosti
 • moderná 8-poschodová multifunkčná budova
 • školiace miestnosti – malá (15 osôb), veľká (60 osôb), vrátane technického vybavenia a cateringu
 • SOHO1 Gallery - objavte krásu a umenie v našej galérii, ktorá je celoročne prístupná verejnosti
 • SOHO1 Reštaurácia a kaviareň – výborná káva, domáce jedlo a nápoje, raňajkové a obedové menu
 • SOHO1 Wellness – sauny, masáže, relaxačné miestnosti, privátny vírivý kúpeľ
 • posilňovňa, kaderníctvo
 • wifi-free zóna
 • bezplatné veľkokapacitné parkovisko

Kde nás nájdete?

Adresa: Martina Rázusa 23A, 010 01 Žilina
GPS: 49.223234, 18.726129