Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť v štúdiu: Život v advokátskej kancelárii v súčasnej online dobe: Idú advokáti s dobou?

22.1.2021

Prinášame vám zaujímavý rozhovor s advokátkou Zuzanou Motúzovou, v ktorom sa venujeme horúcej téme pripravenosti advokátskych kancelárií na súčasnú online dobu a využívaniu moderných IT nástrojov v praxi advokácie u nás. Advokátska kancelária Motúzová-Lacko sa označuje za advokátsku kanceláriu pre digitálnu dobu a sú presvedčení, že použitie moderných technológií má pre právnu branžu veľký význam.

Okrem iného sa dozviete:

Ako sa tvoria moderné právnické zmluvy? Fungujú advokáti stále s množstvom papierov, listín a kníh? Ako poskytujú právne služby advokáti online? Ako prácu advokácie ovplyvnila korona-pandémia? Ktoré aplikácie a kolaboračné nástroje využívajú v kontakte s klientami?

Dotkneme sa tiež témy prevencie voči prípadom porušovania práv duševného vlastníctva, na ktorú sa kancelárie špecializuje. Viete ako si zabezpečiť dôkaz v online priestore? A pokračujeme nemenej dôležitou témou Informačná bezpečnosť v advokácii. Je náročnejšia v súčasnosti alebo už vyplýva z jednej z najdôležitejších povinností advokáta - zachovávať mlčanlivosť?

Na záver sme sa spýtali aj na budúcnosť a využívanie moderných IT nástrojov. Advokáciu čaká väčšia automatizácia procesov a činností, využívanie špecializovaných právnických systémov, prvkov AI alebo nástrojov na analýzu textov z veľkého množstva dokumentov, ktoré uľahčia advokátom prácu.
Počúvajte nás aj ďalej. Prinášame horúce legislatívne témy a novinky.
Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: