Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť v štúdiu: Správa bytových domov – letné aktuality

27.8.2020

Hosť: JUDr. Mgr. Marek Perdík - právnik a predseda Združenia pre lepšiu správu bytových domov, zároveň autor odborných príspevkov nášho portálu EPI.sk.

Prinášame aktuálne letné témy pre správcovské spoločnosti, majiteľov bytových domov a všetkých zainteresovaných. Doháňate aj vo vašom bytovom dome zameškané povinnosti z „koronovej jari“?

Viete, či si môžete bez povolenia nainštalovať na bytový dom klimatizáciu? A aké sú špecifické podmienky pre tento zásah do konštrukcie domu? Je prístavba balkónu podmienená súhlasom všetkých vlastníkov alebo nepotrebujete súhlas všetkých? Ako sa na tento problém pozerá legislatíva? Myslí zákon aj na takú vec, ako je kŕmenie holubov alebo to už majú riešiť vlastníci v domovom poriadku?

Náš hosť hovorí aj o ďalších témach, ktoré v tejto dobe riešia vlastníci bytov alebo ich správcovia, a to z pohľadu legislatívy, aj z pohľadu reálnej praxe, kde je nie málo problémov a situácia si vyžaduje veľa zmien. Je to napríklad otázka elektronického hlasovania emailom, reflexie na výbuchy plynu v bytových domoch alebo problematika prebiehajúceho sčítania bytových domov v krajoch.

Podcast PP prináša spoločnosť Poradca podnikateľa - líder na trhu ekonomických a právnych informácií a služieb – 30 rokov s vami.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: