Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť v štúdiu: Levosphere - Biznis marketingová stratégia prakticky

18.11.2020

Stratégia – slovo, ktorému možno veľa ľudí nerozumie. Dnes to napravíme. Dve skúsené marketérky, Anka Sabolová a Naďa Kacera, vám prakticky a jasne ozrejmia, čo je marketingová stratégia a prečo je pre firmy a podnikateľov dôležitá.

Začnime prekvapením: marketing je vedná disciplína. Nie, marketing nie je len logo a reklama, a nie, marketingu nerozumie každý, aj keď to mnohokrát na Slovensku tak vyzerá.

Dozviete sa tieto dôležité a praktické veci:

Ako si vybrať dobrého marketingového konzultanta a prečo je marketingová stratégia chúlostivá záležitosť. Aký má marketing dopad na firmu a jej biznis a čo to znamená holistický prístup v marketingu. Ako v praxi vyzerá tvorba biznis marketing stratégie, kto ju tvorí a koľko času budete potrebovať. Čo je častým kameňom úrazu u nás - kvalita produktu alebo skôr cenotvorba? Spomenieme aj najnovšie dáta z prieskumu o životnom štýle Slovákov Life style 2020, z ktorého prezradíme 4 hlavné vlastnosti a hodnoty, ktoré sú pre Slovákom najdôležitejšie. A ako to súvisí s cieľovou skupinou a marketingom. Dozviete sa, či je rozdiel tvoriť marketingovú stratégiu vo veľkej a malej firme a tiež aké sú najčastejšie pohnútky, kedy sa podnikateľ rozhodne požiadať marketingového stratéga o pomoc. A na záver spomenieme aj to, ako sa slovenské firmy a podnikatelia pozerajú na marketing a budovanie značky z pohľadu posledných rokov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o marketingu, naše hostky majú vlastný podcast Levosphere.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: