Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť v štúdiu: Čierne stavby z pohľadu legislatívy, právomoc a povinnosti kompetentných

26.11.2020

Prinášame druhý diel mini-série o čiernych stavbách a stavebnom zákone a naším hosťom je JUDr. Martin Píry, právnik a odborník na stavebné právo.

Čiernych stavieb je na Slovensku stále veľmi veľa a táto problematika dlhodobo traumatizuje našu spoločnosť. Radi by sme aj touto cestou prispeli k osvete a verejnej diskusii v snahe o zlepšenie situácie.

S naším hosťom sa dnes dozviete odpovede na otázky:

Aké stavby označujeme ako čierne – stavba postavená bez stavebného povolenia a stavba neoprávnená. Ako zjednať nápravu, aby stavba bola v súlade so stavebným zákonom? Aké zákonné povinnosti má stavebný úrad alebo obec v týchto prípadoch? Môže podnet na overenie legálnosti čiernej stavby podať hocikto – ľubovoľná osoba alebo subjekt? Aký je postup polície v prípade v prípade čiernych stavieb? Čo ak máme podozrenie, že v našom okolí sa deje niečo nelegálne – ako máme postupovať? Pohľad z druhej strany – zo strany stavebníka potenciálne čiernej stavby.

Na záver spomenieme horúcu knižnú novinku, ktorej autorom je náš hosť: Veľký komentár Stavebný zákon, ktorý prináša vydavateľstvo Eurokódex.
Ide o dôležitý moment, keďže u nás doteraz neexistovala podobná právnická publikácia. Online podobu nájdete na našom odbornom portáli EPI.sk

Sme Poradca podnikateľa – líder na trhu ekonomických informácií a služieb – 30 rokov s vami.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: