Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť: Realitný trh v koronakríze a práca realitných maklérov

29.1.2021

Vypočujte si zaujímavý rozhovor o situácii na realitnom trhu u nás, na ktorom paradoxne dopyt rastie a ceny nehnuteľností aj pozemkov rovnako. Náš hosť je naslovovzatý odborník a viceprezident NARKS - Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, dlhoročný majiteľ realitného centra MGM, pán Mário Glos.

Dozviete sa odpovede na otázky:

Prečo ceny počas koronakrízy neklesli, ale naopak? Koľko je aktuálna priemerná výška úrokovej sadzby na hypotéky, stále sa oplatí? Oplatia sa investície do nehnuteľností z pohľadu dlhodobého uloženia financií? Ako sa dlhodobé home-offices podpísali na prenájme kancelárskych priestorov? Aký bude dlhodobý vývoj dopytu po kancelárskych priestoroch v mestách? Bude trh developerov pružne reagovať na zmenu situácie? Viete, čo malo najväčší vplyv na pokles cien nájmov bytov, hlavne vo veľkých mestách a kde sa to zastabilizuje? Shangai ako zaujímavý extrém na svetovom trhu s bytmi.

Pozreli sme sa tiež na prácu realitných maklérov v post-kovid dobe: ako pracujú dnes, sú už virtuálne-prehliadky bežnou vecou aj na Slovensku?

Viete čo je realitný turizmus?

Aké online nástroje využívajú realitní makléri? EPI Docs ako pomôcka pri príprave zmlúv o predaji alebo prenájme.

NARKS - ako background pre realitné kancelárie:

pripomienkovanie legislatívneho procesu napr. Stavebného zákona licencovanie a vzdelávanie realitných kancelárií a realitných maklérov prinášanie nových trendov zo zahraničia plány pre budúce obdobie najväčšia realitná konferencia na Slovensku

A v závere máme aj zopár dobrých odporúčaní pre tých, čo zvažujú kúpu alebo predaj:

je komfort rovnaký v staršej nehnuteľnosti ako v novostavbách? psychologický vplyv a nálada obyvateľstva na trhu nehnuteľností očakáva sa ďalší rast alebo cien nehnuteľností v najbližšom období?

Náš hosť má vo svojej firme MGM zaujímavé krédo „korčuľujem tam, kde puk bude, a nie tam, kde je“ a porozprával aj o tom, ako robiť realitný biznis inak a lepšie a prečo si vybrať realitnú kanceláriu ako sprostredkovateľa.

Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: