Podcast PP

Počúvajte nás

Hosť: Problémy stavebného zákona a pripravovaná reforma

21.5.2021

Dnešná epizóda je venovaná aktuálnym problémov stavebného zákona, stavieb bez povolenia, vizuálnemu smogu a v závere veľmi diskutovanej novele stavebného zákona. Množstvo billboardov popri cestách v rôznych slovenských mestách stojí bez povolenia, paradoxom je, že na ich odstránenie je už povolenie potrebné. Pomôže novela stavebného zákona mestám zbaviť sa rýchlejšie tohto vizuálneho smogu? Ktoré problémy sú v oblasti stavebného práva najvypuklejšie?

Opäť sme naživo v štúdiu a rozprávame sa s právnikom a odborníkom na stavebné právo – pán JUDr. Martin Píry.

Čo najviac trápi občanov aj právnikov v oblasti stavebného práva? Dokedy nás bude trápiť reklamný smog? Sme svetovými lídrami v neuveriteľnej dĺžke stavebného konania? Veľká byrokracia počas stavebného konania, veľká dĺžka konania a časté zneužitie stavebného práva – to sú tri najväčšie problémy, ktoré trápia občanov aj právnikov. Čo prináša novela platná od 1.5. 2021 o reklamných stavbách? Dokedy nás bude trápiť reklamný smog a kto bude znášať dodatočné finančné náklady? Môže byť aj vlastník pozemku penalizovaný za nedovolený reklamný smog? Ako sa zmenili pokuty a penále?

V druhej časti sme si posvietili na veľkú reformu stavebného zákona, ktorá je práve predložená verejnosti na pripomienkovanie a zdá sa, že vzbudila dosť ohlasov – konieckoncov, mnohí po nej volali už roky. Vypočujte si názor fundovaného odborníka.

Sme Poradca podnikateľa - rozumieme svetu legislatívy - už 30 rokov.

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: