Podcast PP

Počúvajte nás

Daňová a Mzdová pohotovosť PP 026: Daňové priznanie pre FO, 1. časť

9.3.2021

Podávate si sami daňové priznanie pre fyzické osoby (FO)? Ako správne urobiť Daňové priznanie pre FO - podnikateľov za rok 2020? Praktické rady a tipy prináša odborná poradkyňa Daňového centra, pani Nadežda Cígerová.

Podávajú ho len fyzické osoby podnikatelia alebo aj každý, kto napríklad predal nehnuteľnosť alebo prenajíma byt? Máme v tomto roku nové vzory, nové typy tlačím pre daňové priznania? Základná lehota podania daňového priznania zostáva do konca marca 2021 – aké sú lehoty na odklad, odloženie daňového priznania a aký je zákonný postup a vzory oznámenia? Viaže sa predĺženie lehoty na podanie daňového priznania aj s termínom splatnosti? Mysleli zákonodarcovia aj na podnikateľov v ťažkostiach vzhľadom na súčasnú pandémiu – môžete platiť daň aj v splátkach? Dozviete sa 4 podmienky, kedy je možné povoliť platenie dane v splátkach a tiež ako postupovať.

Zaujímavé prípady, kedy sa daň vôbec nemusí platiť a tzv. nezdaniteľné časti základu dane, ktoré sa môžu odpočítať.
Dozviete sa aj o zmenách, ktoré nastali v uplatnení odpočítania nezdaniteľnej časti na daňovníka. Uplatnenie zníženej sadzby dane 15% - ak príjmy nie sú vyššie ako 100 000 EUR. Ako postupovať, ak ste dostali pomoc od štátu, tzv. Prvá pomoc (plus) – je alebo nie je oslobodená od zdanenia? Ako v tomto prípade postupovať pri uplatnení daňového bonusu?

Počúvajte nás aj nabudúce. Detailné informácie nájdete na www.danovecentrum.sk

Sme Poradca podnikateľa – 30 rokov s vami

PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU: