Novinky

Záujem o služby Daňovej pohotovosti každoročne stúpa. Spýtali sme sa tých najpovolanejších – odborných poradcov Daňovej pohotovosti, ako zvládajú tento nápor otázok a aké to vlastne je byť poradcom u Poradcu podnikateľa.

„Veľká“ novela zákona o verejnom obstarávaní je v platnosti už viac ako rok. Ako vyzerá jej aplikačná prax s odstupom roka a aké zmeny nám prináša rok 2020? O tom bude pojednávať v poradí už II. ročník EPI konferencie, ktorého program bude zostavený tak, aby účastníkov oboznámil s novými pravidlami a poskytol im komplexné informácie o tom, ako postupovať pri verejnom obstarávaní v roku 2020.

„30 rokov spoločnosti Poradca podnikateľa nie je len o výbornom nápade môjho úžasného otca a skvelej dlhodobej stratégii. Je to jednoduchšie – stačí len nezabudnúť na blízkych, kolegov, zamestnancov, priateľov a skúsiť porozumieť ich predstavám o radosti a šťastí. Toto je rodina, priateľstvo, láska aj firma. To je život. Nezabudnúť na druhých!"

O zmenách v právnej úprave, ich dosahu na priemysel, ako aj problémoch, ktoré aktuálne riešia firmy v oblasti odpadového hospodárstva, môžete prísť diskutovať opäť už v marci. Podujatia sa tradične zúčastnia samotní tvorcovia zákona, zástupcovia odbornej obce, ako aj predstavitelia spoločností z praxe.

Zapojte sa do zimnej súťaže o množstvo skvelých darčekov. Stačí ak odpoviete na 5 jednoduchých otázok, pri ktorých máte pomôcku a ste v hre. Súťažiť môžete do 31. 1. 2020.

Využite fantastickú VIANOČNÚ AKCIU, kde vám prinášame množstvo produktov so skvelými zľavami. Pozor! Akcia trvá iba do 26.12.2019, navštívte preto náš eshop www.zakon.sk ešte dnes.

Aj tento rok sa zapojíme do akcie Strom splnených prianí, ktorej cieľom je splniť vianočné želania detí z náhradných/pestúnskych rodín, o ktoré sa stará naša nadácia/združenie Rozum a Cit. Tieto darčeky sú často jediným darčekom, ktorý dieťa dostane, pretože zväčša ide o sociálne slabšie alebo viacpočetné rodiny.

Manažérsky diár obsahuje inšpiratívne myšlienky a princíp „ruky“, za ktorým stojí Juraj Málik, majiteľ firmy, podnikateľ, športovec, vizionár, autor motivačných kníh. Využijete ho od 1. 10. 2019 do 31. 1. 2021.

Predstavujeme vám nový odborný portál od spoločnosti Poradca podnikateľa – Bezpečnosť v praxi. Portál je unikátna pomôcka, ktorá komplexne rieši bezpečnostný  manažment vo firmách. Šetrí váš čas a peniaze za vysoké pokuty a penále, ktoré hrozia za nesplnenie legislatívnych povinností.

Ambíciou komentára je poskytnúť nezávislý pohľad na výkladové a aplikačné problémy, praktickú stránku požiadaviek Zákona vrátane vysvetlenia všeobecného významu bezpečnostných opatrení a procesných povinností, ktoré vyplývajú povinným osobám v zmysle Zákona, predovšetkým však prevádzkovateľom základných služieb a poskytovateľom digitálnych služieb.

Vydavateľstvo Eurokódex prichádza na trh s novou edičnou radou, ktorá bude venovaná jednotlivým oblastiam práva. Ako prvotina z tejto edičnej rady vyšla publikácia Vzory a povinná dokumentácia zamestnávateľa.

Koncom roka 2018 NR SR prijala dve novely zákona č. 311/2001 Z. z. (Zákonník práce). Obidve nadobudli účinnosť 1. januára 2019. Aktuálny Zákonník práce s komentárom si môžete objednať v našom e-shope!

Dostať viac praxe do slovenských škôl – to je hlavný zámer programu firmy Poradca podnikateľa, ktorý prebieha už niekoľko rokov.

Nadáciu a Občianske združenie Rozum a Cit založili v roku 1997 manželia Juraj a Jaroslava Málikovci. Pán Mgr. Juraj Málik je majiteľom firmy Poradca podnikateľa a Nadácia Rozum a Cit sídli v budove firmy – PP Centrum v Žiline. Zároveň v Prahe sídli sesterská organizácia: Nadační fond a Zapsaný spolek Rozum a Cit.

V priestoroch PP Centra vyrástol nádherný wellness, do ktorého Vás srdečne pozývame. Vstúpte do zóny oddychu a hrejivej regenerácie svojho tela a duše. Uvoľnite sa, doprajte si osviežujúce procedúry a nechajte sa hýčkať.