Šperky ako ozdoba a investícia

Klenoty sú tu s nami už veľa tisícročí a my všetci sa nimi radi aspoň príležitostne zdobíme. Pri zdobení to ale rozhodne nemusí ostať. Šperky totiž nie sú iba žiarivou okrasou, ale môžu sa stať aj hodnotnou investíciou.

Nie každý z nás má dostatočný kapitál na to, aby investoval značnú sumu do investičných diamantov alebo do tehličiek zlata, ktoré si udržujú stabilnejšiu hodnotu než peniaze. Napriek tomu pri kúpe šperkov stojí za to obísť lacné druhy bižutérie a poobzerať sa po drahých kovoch. Prečo? Na to existuje niekoľko odpovedí.

Kvalita sa rýchlo prejaví

Bižutéria vás spravidla zradí už po jednej sezóne nosenia. Zmes lacných kovov a materiálov reaguje so vzduchom, vodou, ale aj ľudským potom a stráca svoju žiarivú farbu. Kov stmavne a zafarbí pritom aj vašu pokožku. Nekvalitné osadenie kameňov zase spôsobuje ich postupné vypadávanie. Naviac sa častým nosením môže tvar bižutérie postupne deformovať.

Pri kvalitných drahých kovoch, akým je aj dostupné striebro alebo luxusnejšie zlato, takéto problémy nehrozia v rozsahu, ktorý by znehodnotil šperk.

Správne zvolený dizajn bude nadčasový

Kvalitné šperky majú veľmi často zaujímavý dizajn, minimalistický alebo aj vintage, bývajú to teda nadčasové kúsky, ktoré nevychádzajú z módy a môžete ich nosiť všade a na každú príležitosť, podobne ako sa nosia aj zlaté svadobné obrúčky.

Rodinné dedičstvo

Keďže drahé kovy znesú pôsobenie času, z tých najkrajších kúskov sa môže stať vzácne rodinné dedičstvo, ktoré sa bude dediť z generácie na generáciu a bude pripomínať každému nositeľovi jeho predkov. Nenechajte sa odradiť tým, ak to bude napríklad starší strieborný medailónik alebo strieborné náušnice - stačí ich zveriť odborníkom, ktorí ich vyčistia a vrátia im pôvodný lesk a krásu.

Z drahšieho šperku sa môže stať váš ikonický kúsok

Pokiaľ v žiadnej ponuke nenájdete klenot, ktorý by vás oslovil, z drahých kovov si ho môžete vždy nechať vyrobiť na mieru, presne podľa vašich predstáv. V takom prípade budete vlastníkom originálneho šperku, ktorý sa stane vašou jedinečnou súčasťou na dlhé roky.

Nakoniec, nezabudnime na to, že každý šperk, do ktorého investujeme nám pripomína udalosť, počas ktorej sme ho darovali alebo dostali a emotívna hodnota, ktorá je navždy súčasťou šperku, je nevyčísliteľná.

O firme

Fotogaléria
Na stiahnutie
Obchodné podmienky

Produkty

Daňové centrum
Mzdové centrum
Právne centrum
Verejná správa
Profivzdelávanie
Zisk manažment

Kontakt

Poradca podnikateľa
Martina Rázusa 23/A
01001 Žilina, SLOVAKIA

Tel.: +421 41 70 53 222

Napíšte nám


PP Klub

Súťaže

Služby

Kariéra

Poradca podnikateľa, spol. s r.o. © 1991-2017, Všetky práva vyhradené