e-shop
Dane a účtovníctvo
PERSONALISTIKA A MZDY
VZDELÁVANIE
PRÁVO
MANAŽMENT
PDF na stiahnutie

 


Vytlačiť (PDF)
Vytlačiť článok


Finančná správa predlžuje úradné hodiny call centra

SITA | 17.2.2014

Počas pracovných dní bude call centrum k dispozícii od 8.00 do 19.00 hod., počas nadchádzajúceho víkendu do 16-tej hodiny. Kontrolný výkaz musia podnikatelia odovzdať do 25. februára.

Finančná správa v súvislosti s blížiacim sa termínom na podanie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty (DPH) predlžuje úradné hodiny call centra. To bude počas pracovných dní k dispozícii od 8.00 do 19.00 hod. Informovala o tom finančná správa.

Poradiť sa bude možné aj počas nadchádzajúceho víkendu, a to v čase od 8.00 do 16.00 hod. Ako ďalej upozornili daniari, v posledný deň podávania kontrolných výkazov, teda budúci utorok, budú operátori na linkách až do polnoci. Finančná správa na svojom portáli zverejnila aj videonávod a príručku na vypĺňanie kontrolného výkazu. Pre podnikateľov je tlačivo výkazu k dispozícií v aplikácii eDane, v osobnej internetovej zóne klienta a je tiež voľne prístupné medzi daňovými a colnými formulármi na jej portáli.

Firmy, ktoré sú platiteľmi DPH, majú povinnosť podať kontrolný výkaz za prvý mesiac do 25. februára 2014.


© 2013, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.


POZRITE SI prehľad všetkých správ